?

chernovstepan's Journal

СЛОВО ВІЧНЕ!

Social capital

  • less than 10

Rating position

Name:
Український погляд
Birthdate:
1 August
External Services:
  • chernovstepan@livejournal.com
Народився 1 серпня 1953 року на Тернопільщині село Пелипче.
В 1960 році пішов у місцеву середню школу.
В 1971 році вступив у Львівський університет на історичний факультет . Працюю 23 років у Чернівецькому державному архіві.
Цікавлюсь історією та діаспорою Буковини та Галичини у широкому світі.
Також збираю різного роду інформацію для видання майбутньої книги.
В Канаді вийшли дві монографії "Маморниця, історія української піонерської спільноти в Саскачивані 1900-1995 рр." спільно з Женею Дутчак - Заячківською професор Отавського університету.
Особисто був знайомий з нині покійним Рамоном Джоном Гнатишином екс - генерал-губернатором Канади, прем''єром Саскачевана Рой Романівим, Сільвою Федорюк лейтенант-губернатор Саскачевані. Науковцем Ервіном Чаргофом, професор Дмитро Штогрин та багато іншими тими хто відірваний від неньки України.
Робив багато досліджень у архіві про генеалогічне коріння наших буковинців, зокрема Рамону Джону Гнатишину, Василью Курилику, Аркадію Жуковському, Євгенії Дутчак, Миколі Бідняку, Ервіну Чаргофу, Марії Руснак журналіст радіо "Канада" відомого в Америці архітектора Івана Жуковського, Зеноній Стефанів історик, та багатьом маловідомим ти, що мають родинне коріння у нас на Буковині.
Маю публікації в журналі "Архіви України" та "Національні архіви Канади" місцевих газетах "Час" ,"Буковина", "Молодий буковинець", "Свобода слова", "Буковинське віче", "Сіті інфо", «Буковина» також в канадські газеті маю свої праці це «Свобода» "Батьківщина" , "Галицька зоря", в американські періодиці "Українське історичне пресове ревю", "Українські вісті" ,"Бюлетень українців Америки". т.б.і.
В державному архіві Чернівецької області виявив безліч унікальних документів; листи Михайла Грушевського, про перебування Володимира Винниченка в Чернівцях.
Про приїзд та гастролі в нашому місті Олександра Вертинського.
Недавно віднайшов унікальний документ це копія грамоти Олександра Доброго, від 8 жовтня 1408 року яку шукали понад 100 років тому. Втрачена реліквія знову повернулася у наше місто. Радий від того, що зміг зробити і свій посильний внесок у відзначення 600-ліття Чернівців. В загальному в ЗМІ маю понад 350 публікацій.
Історія, Краєзнавство, Політика, Суспільство Буковина

Categories

кино, путешествия, 18+

Social capital

  • less than 10

Rating position

Statistics