?

Log in

No account? Create an account

chernovstepan's Journal

СЛОВО ВІЧНЕ!

Social capital

  • less than 10

Rating position

Name:
Український погляд
Birthdate:
1 August
External Services:
  • chernovstepan@livejournal.com
Народився 1 серпня 1953 року на Тернопільщині село Пелипче.
В 1960 році пішов у місцеву середню школу.
В 1971 році вступив у Львівський університет на історичний факультет . Працюю 23 років у Чернівецькому державному архіві.
Цікавлюсь історією та діаспорою Буковини та Галичини у широкому світі.
Також збираю різного роду інформацію для видання майбутньої книги.
В Канаді вийшли дві монографії "Маморниця, історія української піонерської спільноти в Саскачивані 1900-1995 рр." спільно з Женею Дутчак - Заячківською професор Отавського університету.
Особисто був знайомий з нині покійним Рамоном Джоном Гнатишином екс - генерал-губернатором Канади, прем''єром Саскачевана Рой Романівим, Сільвою Федорюк лейтенант-губернатор Саскачевані. Науковцем Ервіном Чаргофом, професор Дмитро Штогрин та багато іншими тими хто відірваний від неньки України.
Робив багато досліджень у архіві про генеалогічне коріння наших буковинців, зокрема Рамону Джону Гнатишину, Василью Курилику, Аркадію Жуковському, Євгенії Дутчак, Миколі Бідняку, Ервіну Чаргофу, Марії Руснак журналіст радіо "Канада" відомого в Америці архітектора Івана Жуковського, Зеноній Стефанів історик, та багатьом маловідомим ти, що мають родинне коріння у нас на Буковині.
Маю публікації в журналі "Архіви України" та "Національні архіви Канади" місцевих газетах "Час" ,"Буковина", "Молодий буковинець", "Свобода слова", "Буковинське віче", "Сіті інфо", «Буковина» також в канадські газеті маю свої праці це «Свобода» "Батьківщина" , "Галицька зоря", в американські періодиці "Українське історичне пресове ревю", "Українські вісті" ,"Бюлетень українців Америки". т.б.і.
В державному архіві Чернівецької області виявив безліч унікальних документів; листи Михайла Грушевського, про перебування Володимира Винниченка в Чернівцях.
Про приїзд та гастролі в нашому місті Олександра Вертинського.
Недавно віднайшов унікальний документ це копія грамоти Олександра Доброго, від 8 жовтня 1408 року яку шукали понад 100 років тому. Втрачена реліквія знову повернулася у наше місто. Радий від того, що зміг зробити і свій посильний внесок у відзначення 600-ліття Чернівців. В загальному в ЗМІ маю понад 350 публікацій.
Історія, Краєзнавство, Політика, Суспільство Буковина

Categories

армия, город, история, криминал, образование, общество, политика, происшествия, работа, религия, знаменитости, искусство, кино, литература, музыка, спорт, фантастика, еда, животные, природа, путешествия, медицина, авто, дизайн, мода, дети, семья, авиация, производство, россия, 18+, отношения, лытдыбр, транспорт, архитектура, корабли, фотография, цветы, ссср, беларусь

Social capital

  • less than 10

Rating position

Statistics